^Нагору

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Закон «Про метрологію та метрологічну діяльність» у силу вступив, але запрацювати ще не запрацював, адже для того, аби повірка лічильників відбувалась у режимі «все включено» необхідно затвердити новий тариф.

Директор «Бориспільводоканалу» Олександр Гануш запевняє, що прийняття закону про метрологію – беззаперечний позитив, адже тепер нарешті будуть розставлені усі крапки над «і» у питанні повірки лічильників. Щоправда комунальник одразу наголошує, що режим «все включено», який зобовязує постачальника своїм коштом обслуговувати лічильники,не означає, що ці послуги будуть безкоштовні.

«Вартість повірки лічильника, його ремонт та обслуговування буде закладено в новому тарифі, який нам мають затвердити. Тобто, якщо раніше люди сплачували за послуги одразу, то тепер у нас буде діяти своєрідна накопичувальна система», - зазначив О.Гануш.

Щодо нового тарифу, то він ще не затверджений. Пакет документів, який подав «Бориспільводоканал» ще розглядає Національна комісія.

«Ми очікуємо, що тариф підвищиться десь на гривню (із ПДВ на 1 грн 20 коп). Таким чином вартість кубу води та стоків становитиме близько 18 грн», - зазначив О.Гануш.

Останньою інстанцією, яка має офіційно утвердити тариф буде Міністерство юстиції, де перевірять усе до останньої копійки, яка закладається у тариф. Тому очікувати, що закон запрацює уже сьогодні-завтра не варто.

Директор «Водоканалу» взагалі прогнозує, що режим «все включено» запрацює не раніше червня. До того часу повірку лічильників здійснюватимуть організації, які надають відповідні послуги. Тим часом «Бориспільводоканал» готуватиметься, аби перейняти цю естафету, адже поки у КП немає ні спеціалістів, ні атестованої лабораторії.

«Зобов’язати нас зобов’язали (здійснювати повірку лічильників – ред.), але фінансувати повірку лічильників та роботу спеціалістів ми поки не маємо змоги, бо нема за що . ЯК тільки буде встановлений новий тариф – тоді усе й запрацює», - запевнив О.Гануш.